1 Aralık 2009

GÜZEL BİR BAYRAM GÜNÜ


Bayramın son günü haber verebildiğimiz tüm arıcı arkadaşlarımız bir araya gelip toplandık. Kurban Bayramı olması münasebetiyle menü et yerine balıktı.Balık pişirme işini Aziz MUMCU ve Niğmet ÇAVUŞOĞLU siz anlamazsınız biz hallederiz deyince bizde karışmadık.

Salatamız ve balığımız Gebze'deki Meşhur balıkçımız Hışır'ı tutarmı bilmem ama, salata fena gözükmüyordu.

Ali TÜRK namı değer ARI BAKANIMIZ en uzaktan gelen ama en önce gelenlerden olduğu için fazla açıkmış olmalı ki Zafer ANLAYIŞLI abimizin tüm ısrarlarına rağmen Doktorumuzu beklemeden o gelmeden biz balıkları götürelim yoksa aç kalırız diyede bizleri uyardı.


Doktorumuz Muhteşem TURUNÇ biraz geç geldi ama inşallah aç kalmamıştır!!!!!

Yemek faslından sonra benim arılığa çıktık.


Tuncay ERDEM yemeğe yetişemeyenlerden. Kendisi bayramda Kerpe'de olduğu için son anda geldi ve tatlıyla idare etmek zorunda kaldı.

Günün anısına çekilen fotoğraf , burası benim kestane balı aldığım çiftliğim.Çaylarımızı köy kahvesinde yudumladık ve en kısa zamanda buluşmak üzere vedalaştık. Tüm gelen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

6 yorum:

 1. Saim kardeşim,

  şahsınızda, akbaba'daki tüm arıcı dostlara ve sana bu güzel dostluk ortamını bizlere yaşattığınızdan dolayı teşekkür ederim.

  Allah razı olsun

  YanıtlaSil
 2. SLM...

  Saim Bey.

  Aranızda olamamaktan çok üzüldüm.Fakat mazeretlerimi de en iyi anlayanlardan birisi olduğun için teşekkür ediyorum.Önümüz kış ve zamanımız bol olacak diye düşünüyorum.Müsait bir günde inşallah telafisini yaparız diye düşünüyorum.Mekanını ayrıca merak ediyorum.Blogtan gördüğüm kadarıyla her nokta da ayrıntıya dikkat etmişsin.Senden kapacağım çok şey olur diye düşünüyorum.

  SLM ve Muhabbetle...

  YanıtlaSil
 3. s.a öncelikle bu kurban bayramının son gününü arıcı dostlarla kaynaşıp dostlukların dahada pekişmesinine katkıda bulunan tüm dostlara teşekkür ederim ve misafir perverliğinizden dolayı ayrıca teşekkürler ve böyle toplantılarındeğişik zamanlarda değişik mekanlarda yaşanması dileği ile.

  YanıtlaSil
 4. Sayim abi her şey için teşekürler. Millet bir acayip teşekür ediyoruz, abesmi oluyor bilemedim gitti.
  Bayramın son günü bayram ettikte denebilir.
  Muhteşem abi geç geldim ayakları yapıyor ama balkonuna bir baksana, güya perhiz yapıyor.
  Benim açımdanda bakıldıgında karede Beykoza geldiğimde sadece Oktay ve Tuncay olurdu ama son karemizde Oktay yoktu ilklerden kaptan vardı, bir sürüde sonradan edindiğimiz arkadaşlarımız vardı.
  Bizde bu kafa varken daha çok birlikte oluruz sanırım, şimdiden bir dahaki sefer neredeyiz demeye başladılar::))

  Her şey için yeniden sana ve arkadaşlarımızın hepsine teşekür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 5. Saim bey,çok süper olmuş evsahipliğin kusursuz hepinize selamlar,orda olmak vardı,saygılar.

  YanıtlaSil
 6. Allah muhabbetinizi artırsın,güzelliklerin tekrar yaşanması dileklerimle,iyi çalışmalar.

  YanıtlaSil