4 Ocak 2009

04 OCAK 2009 PAZAR

Havaların soğumasıyla birlikte biz arıcıların hafta sonları yapacak işimiz kalmadı. Birbirimizi görmeden de edemiyoruz. Bu hafta sonu Beykoz Akbaba'da Aziz MUMCU'ya davetliydik. Kışın en güzel yemeği tabiki odun ateşinde mangalda pişen hamsi.

Balıkları Aziz'le birlikte Niğmet ayıkladılar.

Bu arada kedilerde nasibini aldılar tabiki.

Bu horozların böyle kibirlenmelerindeki sebep, bu hafta Aziz'i kovalamışlar.Bu seferlik Aziz affetmişe benziyor. Ama tekrarında hamsi yerine horozlarda ızgara olabilirler.

Bu arada balıklarda harika gözüküyorlar.

Niğmet bu.Çakmak yerine odun ateşi,

Maşa yerinede elini kullanıyor.

Aramızda yabancı yok.Aziz MUMCU, Niğmet CAVUŞOĞLU, Oktay ERDEM ve Saim GÜREL.


Çaylarımızı evde içmiştik ama kahvede arıcı muhabbeti güzel olunca çayların biri gitti, biri geldi.Sevgili Aziz'e misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ederiz. Tatlı olarakta Kestane Balı yedik üzerine.


Tam eve gidiyorduk telefon çaldı. Oktay bey bizim Marangoz Metin'i denetlemeye gitmiş.


Metin diğer marangozlara benzemez. Verdiği sözü tutar.!!!!!

İsterse gününde işleri teslim eder.Şahitler huzurunda benim ruşet ve çıtaları haftaya teslim edeceğine söz verdi.Bekleyelim ve görelim.

4 yorum:

 1. İnsan bir haber verir,o kadar balık adamı rahatsız etmezmi be.Nasılsa bahara daha çok zaman var işler yetişirdi::)))

  YanıtlaSil
 2. Ali abi biz seni ana arı kovanlarını yapıyorsun diye çağırmadık. Senin istediğin balık olsun.Bu hafta sonu bekliyoruz.Tabi doktorumuzla beraber.

  YanıtlaSil
 3. Saim bey afiyet olsun arıcılık budur işte dostluklar tıpkı asker arkadaşlığı gibidir,hepinize afiyet olsun bu meyanda oktay kardeşime ve diğer arkadaşlarada kucak dolusu selamlarımı söyle,senin marangozlada tanışma fırsatım olmuştu oktayla gitmiştik,oda bizim hemşerimiz.iyi günler.

  YanıtlaSil
 4. Salih abi aleykümselam.Arıcılığın söylediğin gibi en güzel yönlerinden biri bu arkadaşlık ortamı. Benim arıcılığa başladığımdan bu yana en büyük kazancım bu sayade tanıdığım yeni arkadaşlar ve dostluklar oldu. Bu arada hamsinin tadı sizin oradakiler kadar olmasa bile fena değildi.

  YanıtlaSil