20 Temmuz 2009

BEYKOZ AKBABA KÖYÜ BAL FESTİVALİ

Beykoz İlçe Tarım Müdürlüğü ve Akbaba Köyü Arıcılarının ortaklaşa düzenlemiş olduğu Beykoz Akbaba Köyü bal festivali 16.07.2009 günü Akbaba Köyünde yapılmıştır.Çok sayıda arıcının katılımıyla gerçekleştirilen festivalde Beykoz İlçe Tarım Müdürü Sayın İbrahim Özdemir'in açılış konuşması ile açıldı.İstanbul Arıcılar Birliği başkanı Fahriye Hamulu yaptığı konuşmada Beykoz Akbaba Köyü'nün bulunmaz flora örtüsü ile kestane balı üretiminde çok önemli bir yere sahip olduğunu ve ormanlarımıza sahip çıkılması hususunda önerilerde bulundu.Alınan bal örnekleriyle yapılan labaratuar tetkikleri sonucunda Niğmet ÇAVUŞOĞLU 1.ncilik ödülüne layik görüldü ve ödülünü İl Tarım Müdür Yardımcısının elinden aldı. Niğmet ÇAVUŞOĞŞLU 'na birinciliğinden dolayı TEMEL PETEK firması kovan hediye etti.
Ayrıca APIMAYE firması çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.İkincilik ödülünü Akbabalı arıcılardan İbrahim MUMCU aldı ve ödülünü Beykoz Belediye başkan yardımcısının elinden aldı3.lük ödülünü Murat GÜREL Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürünün elinden aldı.

Diğer dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Beykoz İlçe Tarım Müdürü İbrahim ÖZDEMİR verdi.

Festivale katkılarından dolayı TEMEL PETEK firmasına plaket veridi.


ALTINPETEK Firmasına plaket verildi.


APIMAYE firmasına plaket verildi.Festivalde bir konuşma yapan Akbaba Köyü Muhtarı YÜKSEL KILIÇ arıcıların sorunlarını yakından takip ettiğini ve AKBABA KÖYÜ'nün KESTANE BALI ile anılması için arıcılara Satış Ofisi sözü verdi.


Protokol masası.


Festivalde stant açan APIMAYE firması.


TEMEL PETEK firması stantı ve Mehmet ÖZDEN.

ALTINPETEK firması ve stantı.1.nci olan Niğmet ÇAVUŞOĞLU ve stantı.


İstanbul Arıcılar Birliği Başkanı Fahriye HAMULU Niğmet ÇAVUŞOĞLU'nun stantını gezdi.Mustafa BERKSU ve stantı.

Festivale katılan tüm konuklara AKBABA KESTANE BALI ve yoğurt ikram edildi.


Festivale katkılarından dolayı Beykoz İlçe Tarım Müdürü İbrahim ÖZDEMİR'e ,Bahri TEK ve Yaşar ÖZDAŞ'a tüm firma ve yetkililerine Akbaba Köyü arıcıları olarak teşekkür eder
festivalin geleneksel hale gelmesini dileriz.